Významná výročí České žuly: 30. a 50. let

Dovolujeme si Vám s hrdostí oznámit, že právě v těchto dnech si připomínáme 30. výročí založení společnosti Česká žula spol. s r.o. a také 50 let od stanovení nového dobývacího prostoru a zahájení těžby v kamenolomu Vápenice I.

Děkujeme všem stávajícím i bývalým zaměstnancům za jejich práci, obchodním partnerům a zákazníkům České žuly za roky trvající přízeň.

V provozu podniku stále dbáme na zkušené odborné vedení a záruku kvalitních a přesných výrobků, které máme možnost již 30 let nabízet nejen v České republice, ale i na zahraničním trhu.

Od založení společnosti Česká žula spol. s r.o. se událo mnoho důležitých okamžiků.
Rozšířila se hrubá kamenická výroba o výrobu dlažebních kostek a mozaiky, zavedly se nové technologické postupy v těžbě bloků a rozšířil se kamenolom Vápenice I. v rámci dobývacího prostoru.
Z kamenných výrobků České žuly bylo realizováno mnoho významných zakázek, jako například replika žulového pomníku v Praze, Pod Emauzy „Praha svým vítězným synům“, jehož originál byl stržen a zničen za protektorátu.
V novém tisíciletí byla zahájena výstavba hal pro ušlechtilou kamenickou výrobu a byly postupně zprovozněny nové stroje – lanové a velkoprůměrové pily a brousící poloautomaty.
Realizována byla také instalace kamionové váhy a postupem let byly modernizovány technologie HKV i UKV.

V minulém roce se Česká žula spol. s r.o. stala členem investiční skupiny Premiot Group, a.s. (www.premiot.com). Letos společnost změnila název na Česká žula, a.s. a připojila se v rámci PREMIOT těžební, a.s. k podnikům Slovenská žula s.r.o. (www.slovenska-zula.sk) a Moravským břidlicovým dolům, a.s. (www.moravska-bridlice.cz)