Těžba

Těžba

Z naší vlastní žuly a břidlice vyrábíme dlažební desky, žulové kostky, zdicí prvky, kámen pro vodní díla, obklady, drtě, umělecká díla a další výrobky z přírodního kamene.

Kamenické práce

Kamenické práce

Česká žula Vápenice je osvědčeným přírodním kamenem pro veškeré, i ty nejexponovanější kamenické prvky, dlažby, obklady a další.

Obklady a dlažby

Obklady a dlažby

Dodáváme jak materiál, tak i kamenické dílo na klíč dle vašich představ. Osazujeme a dláždíme všechny výrobky z našeho sortimentu.

Dopravní stavby

Dopravní stavby

Pro stavby a rekonstrukce mostů, nádraží, stanic metra, chodníků, ulic a silnic, tramvajových tratí i pěších zón se uplatňují naše standardní i atypické výrobky.

Historické stavby

Historické stavby

Ruční práce našich zručných kameníků a tradiční kamenické postupy jsou nenahraditelné při práci na historických objektech.

Veřejná prostranství

Veřejná prostranství

Od Šumavy a Krušných hor přes Plzeň, Prahu, Bratislavu, Vídeň a Dunaj až do Toronta… a zase zpět. Nechte se inspirovat některými našimi realizovanými zakázkami.

Umělecká díla

Umělecká díla

Spolupracujeme s renomovanými umělci a architekty, připravujeme žulové polotovary, spolupůsobíme při tvorbě solitaitů a monolitických polotovarů nebo celých děl.

Vodní díla

Vodní díla

Pro extrémní zatížení jezů, přelivných hran nádrží, plavebních komor a dalších vodních děl používáme Českou žulu Vápenice, která s rezervou splňuje požadavky norem.

Kanalizační kameny

Kanalizační kameny

Tvarové kanalizační kameny ze žuly pro kanalizační spadiště, spojné komory apod. pro extrémní zatížení nejexponovanějších míst městských kanalizací.

Bydlení a zahrada

Bydlení a zahrada

Plotový sloupek, kamenný stůl, žulová fontána, pítko, obelisk či bludný kámen. Krásně řemeslně opracovaný žulový prvek se v zahradě stává solitairem.