Moravská břidlice

Naše břidlicové doly Lhotka a Nové Oldřůvky se nachází v pověstné břidlicové oblasti v okolí Budišova nad Budišovkou. V této lokalitě se těžilo odnepaměti, neboť se zde nachází jedno z nejkvalitnějších ložisek jílových břidlic ve střední Evropě. Těžíme hlubinnou těžbou, čímž se získává jadrná a neporušená surovina, která splňuje i ta nejpřísnější kritéria kvality. Důkazem o kvalitě a trvanlivosti břidlice z této lokality jsou domy, postavené na přelomu 18. a 19. století, které jsou dodnes pokryté původní břidlicí. Oba břidlicové doly disponují vytěžitelnými zásobami kvalitní štípatelné břidlice v miliónech kubických metrů, což představuje životnost plánované výroby v řádu stovek let.

Česká žula a tatranská žula

Českou a tatranskou žulu těžíme v našich lomech Vápenice u Sedlčan a Čierny Balog ve středním Slovensku. Žulový lom Čierny Balog, produkující především drcené kamenivo pro liniové a jiné stavby, je nyní ve fázi těžby drceného kameniva a přípravě k těžbě pro ušlechtilou výrobu. Těžba drceného kameniva ve výši cca 200 kt ročně je kompletně vyprodána až do roku 2022.

Těžba a úprava žuly z lomu ve Vápenici je zaměřena téměř výhradně na speciální ušlechtilou výrobu, což se odráží ve významných referenčních realizacích v rámci střední Evropy – mezi nimiž jsou například dlažby Pražského hradu, Staroměstského náměstí či plzeňského náměstí Republiky. Oba lomy disponují vytěžitelnými zásobami více než 10 milionů kubických metrů. To představuje jejich životnost minimálně na 60 let.

Česká žula, a.s.

Od vaší kuchyně až po nádvoří zámku. Těžba žuly a kamenické řemeslo se na místě závodu Česká žula traduje od roku 1908. Osvědčené žuly zpracováváme na výrobky se všemi doklady dle ČSN EN.

ROCK WORKS s.r.o. (Slovenská žula s.r.o.)

Granodiorit, známější pod názvem tatranská žula typ Sihla je svou kvalitou srovnatelný se švédskými a libereckými žulami a využívá se jak ve stavebnictví, tak k ušlechtilé kamenické práci.

Moravské břidlicové doly, a.s.

Moravskou břidlici těžíme v našich dolech Lhotka a Nové Oldřůvky. Lhotecká břidlice se vyznačuje dobrou jakostí, ocelově modrou a tmavě modrou barvou a převážně hladkým povrchem na štěpných plochách.